پرینتر بدون کارتریج اچ پی

پرینتر بدون کارتریج اچ پی

چاپگر بدون کارتریج اچ پی

کارتریج پرینتر یکی از اجزای مهم و اصلی در عملیات پیچیده چاپ توسط پرینترها میباشد . فرقی ندارد که پرینتر خریداری شده توسط شما از چه برند و شرکتی باشد , در هر حال چاپگر به یک مخزن جهت چاپ اسناد و تصاویر نیاز دارد .

شارژ و یا تعمیر کارتریج از دیرباز مشکل عمده و دردسر آفرین برای دارندگان پرینترهای لیزری و جوهرافشان بوده است . به همین دلیل کمپانی های تولید کننده پرینتر در جهت مرتفع کردن این مشکل بر آمده اند .

کمپانی بزرگ و مطرح Epson با طراحی و تولید پرینترهای جوهرافشان خود که یک تانک جوهر مجزا در کنار دستگاه پرینتر تعبیه کرده است تا حدودی توانسته است مشکل تعویض و شارژ کارتریج را مرتفع سازد .

در چاپگرهای جوهر افشان اپسون , در صورت اتمام جوهر تانک دستگاه , میتوانید با خرید و تهیه جوهر مخصوص پرینتر , دوباره مخزن را شارژ کرد و اقدام به چاپ از اسناد خود کنید . نمونه ایی از این دست پرینترها , پرینتر مدل L1800 اپسون است .

پرینتر بدون کارتریج

چنانچه از پرینتر خانگی برای کارهای کم حجم در خانه استفاده میکنید , و یا اینکه در شرکت و یا سازمان محل کار خود در حجم بالایی از کار روتین روزانه از چاپگر استفاده میکنید , اصطلاح تعویض کارتریج و یا شارژ کارتریج برای شما آشنا و صد البته مشکل زا میباشد!!!

جدای از هزینه ایی که باید برای این کار بپردازید , اتلاف وقت و تلنبار شدن کارها در نبود دستگاه پرینتر برای هر کسی میتواند عذاب آور باشد .
کمپانی بزرگ و معروف HP در جهت برطرف کردن بیش از پیش مشکل شارژ کارتریج پرینتر , اقدام به طراحی و تلید نوعی از پرینتر بدون کارتریج کرده است . نام این پرینتر neverstop laser printer میباشد و بیشتر مناسب برای استارتاپ ها و شرکت هایی است که وقت کافی برای شارژ کارتریج پرینتر خود را ندارند .

این چاپگر مخصوصِ پروتکل SMB و استارتاپ‌هایی طراحی شده است که زمان لازم برای عیب‌ یابی پرینترها را ندارند و می‌خواهند در کوتاه ترین زمان ممکن کار چاپ اسناد را انجام دهند .

پرینتر جدید hp از از اپلیکیشن هوشمند این شرکت نیز پشتیبانی می‌کند . بدین‌ترتیب ، کاربر می‌تواند با استفاده از گوشی موبایل خود و سرویس‌های دیگری همچون دراپ‌ باکس و گوگل‌ درایو ، دستور چاپ را صادر کند .

چاپگر بدون کارتریج

چاپگر اچ پی neverstop در حقیقت بدون کارتریج نیست ! بلکه شیوه شارژ کردن کارتریج آن با دیگر پرینترهای لیزری متفاوت است . همراه با این پرینتر یک عدد سرنگ پلاستیکی حاوی جوهر چاپ ارائه میشود که برای شارژ کارتریج پرینتر است .

شیوه کار و تکنولوژی ساخت پرینتر بدون کارتریج اچ پی بدین گونه است که در داخل دستگاه یک کیت بازیابی مخصوص جوهر تعبیه شده است که دریچه ایی بر روی قسمت بالایی دستگاه دارد .

هنگامی که جوهر کارتریج دستگاه رو به اتمام است , کاربر فقط کافی است که سرنگ حاوی جوهر را در محل خود قرار دهد تا جوهر ظرف مدت فقط ۱۵ دقیقه ! وارد کارتریج شود و آن را شارژ کند .

جالب است بدانید که طبق گفته مصرف کنندگان از این پرینتر , با هر بار شارژ کارتریج آن , میتوانید بالغ بر ۵۰۰۰ برگ کاغذ را چاپ کنید . در حال حاضر شرکت اچ پی این پرینتر بدون کارتریج را برای پرینترهای لیزری سیاه و سفید خود طراحی کرده است .

مهرداد
ارسال دیدگاه